První valašské internetové noviny     *    Srpen 2002     *     číslo 12     *     ročník 10/02    *    Návštěvník č. 
Dnes je 21. 04. 2018   Aktuální čas: 02:15
 Aktuálně
Aktuální informace
 Poslední číslo
Zpravodajství
Polemiky
Publicistika
Historie
Kultura
Firmy-podnikání
 Starší čísla
4/01, 5/01, 6/01, 7/01, 8/01, 9/01, 10/01, 11/01, 12/01, 13-14/01, 15-16/01, 17/01, 18/01, 19/01, 20/01, 21/01, 22/01, 23/01, 01/02, 02/02, 03/02, 04/02, 05/02, 06/02, 7/02, 8/02, 9/02, 10/02, 11/02
 Chcete nám napsat?
E-mail
 Ankety
Vyjádřete se k našim anketním otázkám!
 Soutěže
Odpovězte správně a můžete vyhrát.
 
AKTUÁLNĚ AKTUÁLNĚ AKTUÁLNĚ AKTUÁLNĚ AKTUÁLNĚ AKTUÁLNĚ
 
Král Karel I. převzal jmenovací listinu
Známá meziříčská postava, Karel Koňařík, z vůle Schodu letní valašský král Karel I., přijal 31. července v hospůdce Přístav jmenovací listinu. Poté nám poskytl krátký rozhovor:
První otázka je nasnadě: jak hodláte přispívat k blahobytu svých poddaných?
 
Zahraniční dobrovolníky vystřídali na stavbě Češi
Pouhý týden poté, co se rozloučili s osmi dobrovolníky z Belgie a Nizozemska, přivítali dnes členové občanského sdružení Pod křídly ve Valašském Meziříčí další brigádníky. Na stavbu chráněného bydlení pro děti odcházející z pěstounských rodin na Hranické ulici jim přijela pomoci skupina dobrovolníků z humanitární organizace ADRA.  
 
Meziříčská nemocnice zřídí "záchranku" v Rožnově
Stanoviště Rychlé lékařské pomoci (RLP), takzvané záchranné služby, začne od 1. září fungovat v Rožnově pod Radhoštěm. V tamní poliklinice ho zřídí Městská nemocnice ve Valašském Meziříčí, která ale současně omezí provoz Lékařské služby první pomoci (LSPP), známé též jako pohotovost.
 
Nad Poličnou budou kroužit obří modely
Zemědělské letiště v Poličné u Valašského Meziříčí bude ve dnech 24. a 25. srpna dějištěm akrobatické soutěže obřích modelů rádiem řízených letadel, nazvané European Acro Cup 2002. 
 
Expozice ptačích budek v Domě dětí a mládeže ve Valašském Meziříčí
V. M. -  Učňové středního odborného učiliště stavebního ve Valašském Meziříčí vyrobili s využitím finančních prostředků od Ministerstva životního prostředí čtyřicet vzorových ptačích budek. 
 
Ochránci přírody mapují rozšíření vážek 
V. M. -   Sledování výskytu vážek na mokřadních lokalitách v okrese Vsetín provádí v těchto dnech člen Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) ornitolog Miroslav Dvorský.
 
Horolezci natírají střechu dřevěného kostela
Zásahu, který má prodloužit její životnost, se podrobuje šindelová střecha kostela Nejsvětější Trojice ve Valašském Meziříčí. Dvojice horolezců připoutaných lany zde bude pravděpodobně do zítřka provádět ochranný nátěr.  
"Cílem je ochránit šindele před vsakováním dešťové vody a následným praskáním. Zvláště jižní strana střechy je povětrnostními vlivy silně namáhána," uvedl ...
 
Vzniká dokumentární film o Valašsku
Na Valašsku natáčí v těchto dnech pražská společnost Box TV. Pro regionální televizní studia a kabelové televize připravuje čtvrthodinový dokumentární film zaměřený na historii i současnost tohoto kraje.
 
Studenti ze zámoří navštívili Valašské Meziříčí
Třináct studentů středních škol ze Spojených států, Brazílie a Venezuely dnes krátce navštívilo Valašského Meziříčí. V doprovodu osmi kolegů ze slovenské Čadce si prohlédli místní hvězdárnu, lapidárium v dřevěném kostelíku Nejsvětější Trojice a Muzeum valašských strašidel. Poté odjeli do Rožnova pod Radhoštěm.
 
Výzvu nemocnice vyslyšely zatím tři obce 
Tři obce dosud vyslyšely květnovou žádost Městské nemocnice a radnice ve Valašském Meziříčí o příspěvek na provoz tohoto zdravotnického zařízení. Ostatních dvaadvacet obcí zdejší spádové oblasti přispět buď odmítlo, nebo o tom bude jednat po prázdninách. 
Navrhli jsme obcím, aby přispěly částkou padesát korun za každého občana. V plné míře nám vyhověly jen ...
 
Na radnici se jednalo o poškozených stromech
Před týdnem zahájené správní řízení ve věci poškození ochranné zeleně nedaleko chemické továrny Deza dnes pokračovalo na radnici ve Valašském Meziříčí. Zúčastnili se ho představitelé všech dotčených organizací. Nechyběl mezi nimi ani zástupce brněnské firmy TDI, jež při stavbě velkoskladu zahrnula zeminou přízemní části třiadvaceti vzrostlých stromů a u některých polámala větve a poškodila kmeny.
 
Radní odmítli stavbu kruhového objezdu
Nabídku zlínské pobočky Ředitelství silnic a dálnic na vybudování kruhového objezdu v centru města dnes na mimořádném zasedání odmítli radní ve Valašském Meziříčí. V pořadí čtvrtá stavba tohoto druhu na území města měla vzniknout na nynější světelné křižovatce u hotelu Panáček.
 
Slováci nahrazují chybějící české lékaře
Přijímáním lékařů ze Slovenska se snaží Městská nemocnice ve Valašském Meziříčí čelit nedostatku odborného personálu, který trvá již několik let. V současné době zde pracují tři slovenští doktoři, o angažování dalších dvou až tří vedení nemocnice uvažuje.
 
V Meziříčí vznikají nová parkovací místa
O více než sto se koncem července zvýší počet parkovacích míst ve Valašském Meziříčí. Jejich předáním by se měly zmírnit potíže, s nimiž se dlouhodobě potýkají motoristé z řad místních obyvatel i návštěvníků města. 
 
Kinematograf bratří Čadíků opustil město
Pojízdný Kinematograf bratří Čadíků dnes odjel z Valašského Meziříčí a zamířil do Kroměříže, která se stane jeho další zastávkou. Posádka jedné z maringotek křižujících celou republiku zde pobývala od 19. do 23. července. Během čtyř promítacích večerů uvedla na plátno, rozprostřené na centrální ploše náměstí, pět českých filmů. Jejich nabídku pomohl zpestřit příspěvek města ve výši přibližně 4 tisíce korun.
 
V bývalé panelárně začíná stavba Kauflandu
Stavba supermarketu Kaufland dnes byla formálně zahájena v bývalé panelárně ve Valašském Meziříčí. Developerská společnost InterCora z Plzně předala areál staveniště pražské firmě ZIP, která je hlavním dodavatelem stavby. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Poslední aktualizace 7. 8. 2002 Obelisk 2002
Copyright I-NET 2002
Publikování nebo šíření obsahu iOBELISKu je bez písemného souhlasu zákázáno.  info@obeliskval.cz