První valaąské internetové noviny     *    Září 2002     *     číslo 16     *     ročník 10/02    *    Návątěvník č. 
Dnes je 21. 03. 2018   Aktuální čas: 00:26
 Aktuálně
Aktuální informace
 Poslední číslo
Zpravodajství
Polemiky
Publicistika
Historie
Kultura
Firmy-podnikání
 Starąí čísla
4/01, 5/01, 6/01, 7/01, 8/01, 9/01, 10/01, 11/01, 12/01, 13-14/01, 15-16/01, 17/01, 18/01, 19/01, 20/01, 21/01, 22/01, 23/01, 01/02, 02/02, 03/02, 04/02, 05/02, 06/02, 7/02, 8/02, 9/02, 10/02, 11/02, 12-13/02, 14-15/02
 Chcete nám napsat?
E-mail
 Ankety
Vyjádřete se k naąim anketním otázkám!
 Soutěľe
Odpovězte správně a můľete vyhrát.
 
AKTUÁLNĚ AKTUÁLNĚ AKTUÁLNĚ AKTUÁLNĚ AKTUÁLNĚ AKTUÁLNĚ
 
Umělecká ‘kola a stavební průmyslovka mají nové ředitele
Noví ředitelé stanuli na prahu tohoto ‘kolního roku v čele Základní umělecké ‘koly a Střední průmyslové ‘koly stavební ve Vala‘ském Meziříčí. Ředitelkou první z nich se stala osmatřicetiletá Yvona Wojaczková. Ve funkci nahradila Evu Prečanovou, která ode‘la do důchodu.
 
Nemocnice usiluje o počítačový tomograf
Dva roky usiluje Městská nemocnice ve Vala‘ském Meziříčí o to, aby se součástí jejího technického vybavení stal počítačový tomograf (Computer Tomograph - CT). Je‘tě v červnu přístrojová komise ministerstva zdravotnictví tento záměr zamítla. Nyní se nemocnice chystá svůj záměr znovu obhajovat.
 
V Technických službách se jezdilo načerno
Vážné nesrovnalosti v evidenci provozu nákladních vozidel odhalila kontrola, kterou radnice ve Vala‘ském Meziříčí nedávno provedla ve středisku údržby komunikací tamních Technických služeb.
 
Od zámku až k soutoku dvou Bečev
Obyvatelé a náv‘těvníci Vala‘ského Meziříčí si mohou nově vychutnat procházku po nábřeží Rožnovské Bečvy od svahu pod zámkem Žerotínů prakticky až po soutok se Vsetínskou Bečvou. Umožní jim to nedávno dokončená úprava části zdej‘í stezky.
 
Skončil příjem kandidátek pro komunální volby
Devět politických stran, hnutí a sdružení nezávislých odevzdalo kandidátní listiny pro listopadové komunální volby ve Vala‘ském Meziříčí. Tento počet je již konečný, neboť zákonem stanovený termín odevzdání uplynul včera v 16 hodin. Před čtyřmi lety zde kandidovalo jedenáct subjektů.
 
Radní se poradí o poplatcích za odpady
Názor Technických služeb si hodlají vyslechnout radní ve Vala‘ském Meziříčí dříve, než budou rozhodovat o tom, zda vyhoví žádostem některých občanů o prominutí místního poplatku za svoz a likvidaci komunálního odpadu. Městský úřad poslední dobou přijal jedenáct takových žádostí. Jejich pisatelé nejčastěji poukazují na skutečnost, že jejich obydlí jsou pro svozovou techniku nedostupná ...
 
Cihelna v Hrachovci ztrpčuje lidem život
Radnice ve Vala‘ském Meziříčí bude po společnosti Cidem Hranice žádat instalaci přístrojů na nepřetržité měření emisí v její cihelně v osadě Hrachovec. Přiměly ji k tomu pokračující stížnosti občanů, pro které se život v blízkosti problematického závodu stal nesnesitelným.
 
V lokalitě Kouty by měly vyrůst rodinné domy
Úvodní krok k výstavbě vět‘ího počtu rodinných domů v lokalitě Kouty včera učinili radní ve Vala‘ském Meziříčí. Doporučili totiž zastupitelstvu uzavřít s místním podnikatelem Jaroslavem Luká‘em smlouvu o sdružení finančních prostředků na pořízení inženýrských sítí na pozemcích, kde se má výstavba odehrávat. Zastupitelé by o ní měli hlasovat na pří‘tím zasedání 12. září.
 
Billa odstupuje, Lidl jde za svým cílem
Jediný zájemce zůstal ve hře o supermarket v centru Vala‘ského Meziříčí. Ze soupeření o umístění stavby poblíž křižovatky silnic do Vsetína, Rožnova a Hranic odstoupil řetězec Billa, který tak posílil ‘ance konkurenční firmy Lidl.
 
Firmy neplatí nájem, a proto dostanou výpověď
Tři smlouvy o pronájmu nebytových prostor hodlá vypovědět radnice ve Vala‘ském Meziříčí. Důvodem je ve v‘ech případech neplacení nájemného. Největ‘ím dlužníkem je místní firma, která za pronájem budovy v bývalých kasárnách dluží téměř půl miliónu korun. V témže areálu bude firma z Opavy nucena opustit dvě budovy. Její závazky vůči městu se blíží sto tisícům korun.
 
Poplatky za odpady již bez pardonu
S finanční sankcí ve vý‘i nejméně deseti procent základní sazby musejí počítat obyvatelé Vala‘ského Meziříčí, kteří dosud neuhradili místní poplatek za svoz a likvidaci domovního odpadu pro leto‘ní rok.
 
Radní navrhují odepsat pohledávky za pět miliónů
Odpis pohledávek města v hodnotě přes 5 miliónů korun dnes doporučili radní ve Vala‘ském Meziříčí. Učinili tak na základě prověrky, kterou před časem provedlo právní oddělení městského úřadu. Jejím předmětem byly pohledávky od roku 1990 do současnosti.
 
Před‘koláci v Krhové jsou na jedné lodi
Z posečeného trávníku se zvedá hrad z dřevěných desek. Houpacím mostem je spojen s pět metrů dlouhým korábem z kůlů. Loď je ově‘ena žebříky a lany, na palubě nechybí ani kapitánský můstek s točícím se kormidlem. Takový pohled skýtá na prahu nového ‘kolního roku zahrada Mateřské ‘koly v osadě Krhová u Vala‘ského Meziříčí.
 
Prvňáci dostali symbolický klíč od ‘koly
Originální památku si z dne‘ního zahájení nového ‘kolního roku odneslo osmadvacet prvňáčků ze Základní ‘koly na Šafaříkově ulici ve Vala‘ském Meziříčí.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Poslední aktualizace 5. 9. 2002 Obelisk 2002
Copyright I-NET 2002
Publikování nebo ąíření obsahu iOBELISKu je bez písemného souhlasu zákázáno.  info@obeliskval.cz