První valašské internetové noviny     *    Září 2002     *     číslo 17     *     ročník 10/02    *    Návštěvník č. 
Dnes je 19. 03. 2018   Aktuální čas: 04:18
 Aktuálně
Aktuální informace
 Poslední číslo
Zpravodajství
Polemiky
Publicistika
Historie
Kultura
Firmy-podnikání
 Starší čísla
4/01, 5/01, 6/01, 7/01, 8/01, 9/01, 10/01, 11/01, 12/01, 13-14/01, 15-16/01, 17/01, 18/01, 19/01, 20/01, 21/01, 22/01, 23/01, 01/02, 02/02, 03/02, 04/02, 05/02, 06/02, 7/02, 8/02, 9/02, 10/02, 11/02, 12-13/02, 14-15/02, 16/02
 Chcete nám napsat?
E-mail
 Ankety
Vyjádřete se k našim anketním otázkám!
 Soutěže
Odpovězte správně a můžete vyhrát.
 
AKTUÁLNĚ AKTUÁLNĚ AKTUÁLNĚ AKTUÁLNĚ AKTUÁLNĚ AKTUÁLNĚ
 
Není měření jako měření
Asi to není nejlepší bydlení, bydlet v Krhové - Hrádkách, kousek od skládky odpadů a od cihelny. Ani se nedivím občanům, že se jim takové sousedství nelíbí a protestují proti němu, i když tam asi nebude příliš mnoho domů postavených dřív než cihelna, takže každý, kdo stavěl, o cihelně věděl a musel ji brát v úvahu.
 
Družby
Téměř současně cestovaly dva družební autobusy, ten první z černohorského města Budva do našeho města a druhý zase od nás do Českého Meziříčí. A ten z Budvy k nám přivezl delegaci města, vedenou místostarostou Veselinem Markovičem, jejíž největší část tvořili členové folklorního souboru Kanjos, účastníka mezinárodního folklorního festivalu Babí léto.
 
Ředitelé, hřiště, bakaláři a senioři
Začalo září a školní rok a tak se vyrojila hned celá řada zpráv, které se školami tak či onak souvisejí. Velice úzce s nimi souvisejí ty, že ředitele ZŠ Poličná, který odešel do důchodu, nahradil ve funkci jeho dosavadní zástupce Jiří Papež a ředitele ZŠ Křižná, dnes již také ...
 
Obětem holocaustu se dostane pocty
Příslušníci židovské menšiny ve Valašském Meziříčí, kteří se stali oběťmi holocaustu, zde budou mít vlastní pomník. Vyroste na nábřeží Rožnovské Bečvy v místech, kde kdysi stávala jejich synagoga. Realizaci pomníku připravuje město ve spolupráci se Židovskou obcí v Ostravě.
 
V ulicích města probíhá dobročinná akce
Dvaadvacet studentek druhého ročníku Gymnázia Františka Palackého ve Valašském Meziříčí dnes ráno místo vyučování vyrazilo do ulic. Na klopách mají zavěšeny plastové spony ve tvaru srdce s obrázkem sluníčka a nápisem Občanské sdružení Život dětem. Tytéž spony nabízejí kolemjdoucím lidem za nejméně dvacet korun.
 
Za přečíslování radnice nezaplatí mnoho
Na necelé 2 tisíce korun přijde radnici ve Valašském Meziříčí přečíslování pevných i mobilních telefonních stanic, k němuž dojde v noci na 22. září v celé České republice. "Jediný výdaj představuje přečíslování 35 služebních mobilních telefonů. U místní soukromé firmy jsme si objednali změnu pomocí počítačového programu. Cena by neměla překročit 50 korun za jeden přístroj," řekl vedoucí odboru hospodářské správy městského úřadu Ladislav Bělaška.
 
Tenisoví senioři sehráli poslední turnaj sezóny
Seniorská tenisová špička z České republiky učinila o uplynulém víkendu ve Valašském Meziříčí tečku za letošní sezónou. Od pátku do neděle probíhal na dvorcích místního Tenisového klubu Deza turnaj Masters.
 
Město prodá výměníkové stanice
O prodeji sedmi bývalých výměníkových stanic v různých částech města konkrétním zájemcům rozhodli zastupitelé ve Valašském Meziříčí. Prodej osmé odložili s ohledem na nejasnosti okolo přístupu do budovy.
 
Radnice půjčí farnosti na opravu kostela
Přišel, promluvil a zvítězil. Tak by se dalo stručně popsat vystoupení pátera Pavla Stefana na včerejším zasedání městského zastupitelstva ve Valašském Meziříčí. Správce zdejší římskokatolické farnosti požádal o půjčku ve výši 1 milión korun na probíhající rekonstrukci kostela Nanebevzetí Panny Marie, který je dominantou města.
 
Město zahájí rekonstrukci školní jídelny
Radnice ve Valašském Meziříčí obdržela s napětím očekávanou státní dotaci na rekonstrukci kuchyně a jídelny při Základní škole na Křižné ulici. Bezmála devět miliónů korun od ministerstva financí použije na pořízení nové technologie a sociálního zázemí odpovídajících zpřísněným hygienickým normám, dále na opravu střechy, výměnu oken, dlažby, obkladů a vzduchotechniky.
 
Valašské Meziříčí chystá bakalářskou premiéru
Valašské Meziříčí se chystá potvrdit svou příslušnost k univerzitním městům. Od 10. do 12. září proběhnou na zdejší vyšší odborné škole historicky první státní závěrečné zkoušky absolventů bakalářského studia, probíhajícího pod záštitou Vysoké školy báňské-Technické univerzity v Ostravě.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Poslední aktualizace 22. 9. 2002 Obelisk 2002
Copyright I-NET 2002
Publikování nebo šíření obsahu iOBELISKu je bez písemného souhlasu zákázáno.  info@obeliskval.cz